Tulonge

Information

Movies

Kwa wale wenzangu wanaopenda Movies au Film hebu tuziweke hapa ili tupate kuzijua na kwenda kuzinunua.

Members: 22
Latest Activity: Dec 1, 2014

Discussion Forum

Movie / Sinema tatu kali za 2012

Started by Leila. Last reply by Dixon Kaishozi Jan 9, 2013. 8 Replies

Swalama humu? Naomba kujua movie tatu kali ulizozianglia mwaka huu wa 2012..Continue

Movie: Think Like a Man

Started by Leila Jun 27, 2012. 0 Replies

Four friends conspire…Continue

Movie: Men In Black 3

Started by Leila. Last reply by chaoga Jun 23, 2012. 5 Replies

Agent J travels in…Continue

Comment Wall

Add a Comment

You need to be a member of Movies to add comments!

Comment by KUNAMBI Jr on January 1, 2013 at 11:12

Comment by KUNAMBI Jr on January 1, 2013 at 11:12

Comment by KUNAMBI Jr on January 1, 2013 at 11:10

Comment by KUNAMBI Jr on January 1, 2013 at 11:08

Comment by KUNAMBI Jr on January 1, 2013 at 11:07

Comment by KUNAMBI Jr on January 1, 2013 at 11:06

mupo wadau

Comment by KUNAMBI Jr on July 7, 2012 at 18:17

Comment by KUNAMBI Jr on July 7, 2012 at 12:44

AMERUDI TENA KWA KISHINDO MR BATMAN

Comment by KUNAMBI Jr on July 7, 2012 at 12:43

FIVE DAYS TO CATCH A KILLER WHO ISN'T AFRAID TO DIE

Comment by KUNAMBI Jr on July 7, 2012 at 12:42

KAMA UMESHAINGALIA OCEAN 11,CHECK NA HII JAMAAA WANA KIPAJI CHA WIZI WA KUTUMIA AKILI SANA

 

Members (22)

 
 
 

© 2017   Created by Tulonge.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service

/* /*